Kontakty:

Patrik Macko

0948 366 766

info@topzavlahy.sk


Dušan Macko

0904 722 298

info@topzavlahy.sk


Vyžiadajte si cenovú ponuku


Čidlo zrážok RAIN-CLIK

Úvod Články

Čidlo Zrážok RAIN-CLIK


Najjednoduchším a najúčinnejším prostriedkom vypnutia zavlažovania pri daždivom počasí je čidlo zrážok RAIN-CLIK. Čidlá sú aplikovatelné na všetky druhy zavlažovacích systémov a zabezpečujú vypnutie zavlažovania v prípade keď zavlažovanie nie je potrebné. Odlišnosťou od čidiel MINI-CLIK je to, že čidlá RAIN-CLIK obsahujú systém Quick Response, čo zabezpečuje okamžitú reakciu čidla na zrážky a tým prerušenie zavlažovania aj pri krátkych prehánkach.

Vďaka rýchlej reakcii čidla sa zavlažovací cyklus vypne do 2-5 minút od doby keď začne pršať. Ostatné systémi (čidlá) nevypnú zavlažovací cyklus hneď ako začne pršať, ale až keď spadne časť zrážok na akú je čidlo nastavené (napr. 3mm) a až potom prerušia zavlažovanie. Systém Quick Response ponechá zavlažovanie vypnuté na cca 2-3 hod po daždi v závislosti od klimatických podmienok. Dĺžku vypnutia závlahy sa dá nastaviť ventilačným krúžkom na čidle, ktoré ovplivňuje dobu vyschnutia korkových krúžkov vo vnútri čidla.


Nastavenie dĺžky vyschnutia korkových krúžkov na základe typu pôdy


piesčitá pôda ............. 1 deň

hlinito-piesčitá ........... 1-2 dni

hlinitá ....................... 2 dni

hlinito-ílovitá .............. 2-3 dni

ílovitá ....................... 2-3 dni

bahnitá ..................... 3 dni


Čidlo zrážok RAIN-CLIK nepotrebuje žiadnu zvláštnu údržbu, nie je nutné demontoať čidlo v zimnom období.Copyright 2015 - 2023 © Topzávlahy - Automatická závlaha a zavlažovanie trávnika