Kontakty:

Patrik Macko

0948 366 766

info@topzavlahy.sk


Dušan Macko

0904 722 298

info@topzavlahy.sk


Vyžiadajte si cenovú ponuku


Rotačný postrekovač PGJ

Úvod Články

Postrekovač PGJHunter PGJ

 

Rotačné postrekovače série PGJ sú určené na zavlažovanie malých a stredne velkých plôch. Dostrek postrekovačov závisí od druhu a velkosti použitej trysky. Pri svahovitom teréne je možné k postrekovaču doplniť spätný ventil zabraňujúci vytekaniu vody z postrekovača. Pripojovací závit postrekovačov PGJ je 1/2". Postrekovače sú prednastavené na výseč približne 40° s nastavitelnou výsečou 40° - 360°.

Postrekovače PGJ obsahujú poistný filter, ktorý zabraňuje zaneseniu prevodového mechanizmu postrekovača nečistotami. Pri čistení tohto filtra je potrebné ho najskôr vybrať z tela postrekovača a prepláchnuť čistou vodou. Tento filter ale nenahradza hlavný filter nečistôt, ktorý je umiestnený za čerpadlom.Parametre


Pracovný tlak :  1,7 - 3,8 bar

Dostrek:           4,3 - 11,6 m

Spotreba vody:  2,4 - 20,1 l/minZväčšenie kruhovej výseče


- otočte hlavicu výsuvníku v smere hodinových ručičiek do polohy pravého dorazu (pri zmene klúč pre postrekovače PGJvýseče meníme vždy iba lavý okraj výseče)

- vložte klúč do otvoru a otočte klúčom v smere +

- pootočením hlavice skontrolujte nastavenie výseče


Zmenšenie kruhovej výseče


- otočte hlavicu výsuvníku v smere hodinových ručičiek do polohy pravého dorazu (pri zmene výseče meníme vždy iba lavý okraj výseče)

 

- vložte klúč do otvoru chytte hlavicu výsuvníka aby nedošlo k jej pootočeniu a otočte klúčom v smere -

 

- pootočením hlavice skontrolujte nastavenie výseče


 

Skrátenie dostreku


- pomocou regulačného klúča otočte regulačnú skrutku v smere hodinových ručičiek, skrátenie dostreku ide o max 25%


Predĺženie dostreku


- pomocou regulačného klúča otočte regulačnú skrutku proti smeru hodinových ručičiek, ak dostrek nie je dostatočný je potrebné použiť silnejšiu trysku s väčším dostrekomCopyright 2015 - 2023 © Topzávlahy - Automatická závlaha a zavlažovanie trávnika