Kontakty:

Patrik Macko

0948 366 766

info@topzavlahy.sk


Dušan Macko

0904 722 298

info@topzavlahy.sk


Vyžiadajte si cenovú ponuku


Starostlivosť o trávnik v zime

Úvod Články

Starostlivosť o trávnik v zime - treba trpezlivo čakať na jar

 

Keď je napadnutý čerstvý sneh, trávniku pod ním je dobre. Hlavne vtedy, ak zem predtým zamrzla. Po chodeí po tomto snehu ostávajú v snehu šlapaje, ktoré vrstvu snehu utlačia. Keď sa sneh roztopí ku koreňom sa v týchto miestach nedostane potrebný vzduch a trávnik bude trpieť.

 

Hlavne ťažké vrstvy utlačeného a mokrého snehu sú dobrým štartom pre pleseň snežnú. Velmi dobré podmienky pre rozširovanie snežnej plesne nastanú vtedy, ak pôda nie je premrznutá. Príznaky tejto plesňe sú, že zanecháva na trávniku nepekné žlté flaky.

 

Odhadzovanie snehu

Pri odhadzovaní snehu z chodníkov dbáme na to, aby sme ho nenakopili na trávniku, ale ani na záhonoch. Treba ho rovnomerne rozhodiť, bude rovnomerne roztápať. Pod velkou kopou snehu, ktorá sa bude topyť dlhšie, by trávnik mohli napadnúť rôzne ochorenia.

 

Krehké steblá

Počas mrazov bez snehovej pokrývky sú steblá trávnika krehké. Pri šlapaní po takomto zamrznutom trávniku zastanú šlapaje kde sú polámené steblá trávy. Na jar sa nám môžu v týchto šlapajách vytvoriť suché miesta.Copyright 2015 - 2023 © Topzávlahy - Automatická závlaha a zavlažovanie trávnika